Prečo mám krvácanie pred menštruáciou?

Zodpovedané
12. jan 2023

Dobrý deň prajem,

7. 1. 2023 ráno som mala svetlé krvácanie, v krvi bol zároveň aj biely hlien, niečo také ako keby výtok. Myslela som si, že je to menštruácia, ale tú mám dostať až 13. 1. Týždeň pred menštruáciou ma bolia prsia aj bruško, vždy cítim keď to mám dostať. Niekedy mám veľmi silné bolesti pri ktorých aj vraciam, niekedy sú miernejšie ale vždy to cítim, keď ich idem dostať. Tentokrát nič, menštruáciu mávam silnú a dlhú, ku koncu je vždy hnedá ale doktor povedal, že to je v poriadku.

Krvácanie trvalo veľmi krátko len ráno, večer som mala hnedé špinenie. 8. 1. mi krv netiekla. 9. 1. som mala len také ako keby do ružová veľmi slabučké. Dnes 10. 1. som mala chvíľkové mierne špinenie. U gynekológa mi nič netieklo, ani na vložke som nemala. A teraz zase sa mi spustilo krvácanie svetlé. Fakt neviem čo to je, mám z toho obavy.

O čo sa môže jednať?

Ďakujem.

Dobrý deň,

cyklus nefunguje stále ako hodinky. Je ovplyvňovaný aj vonkajšími vplyvmi - stres, nadmerná fyzická záťaž, choroba, užívanie liekov,...

Ďalšou možnosťou je, že neprebehla ovulácia a špinenie/krvácanie pred menzesom je spôsobené nedostatočnou hladinou progesterónu.

V prvom rade je ale potrebné vylúčiť tehotenstvo. Ak bude test negatívny a nepravidelnosti sa objavia aj v nasedujúcom cykle, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník