Prečo mám dlhšiu menštruáciu ako obvykle?

Zodpovedané
23. jan 2023

Dobrý deň,

chcem sa spýtať: V júli 2022 som podstúpila kyretáž, nemala som žiadne ťažkosti, menštruáciu som mala normálne ako vždy, za môj život som mala skoro vždy nepravidelnú (nikdy mi neprišla na presno v deň cyklu), ale teraz mi zahaprovala v decembri, kedy bola dlhšia ako obvykle, a po 3 dňoch som mala zopár dní slabé špinenie.

V Januári 2023 mi menštruácia meškala cca týždeň, bola som aj u svojho gynekológa, ktorý mi robil aj vnútorné sono a povedal, že menštruácia sa spustí a nevidí nič zlé. Aj sa spustila ale zopakovalo sa mi to čo v decembri po menzese. Pauza, a teraz posledné 3 dni mám špinenie, teda keď sa utriem, mám na papieri ako keby pozostatky menzesu.

Som zmätená, ak teda vylúčil gynekológ nejakú chorobu, neviem prečo a z akého dôvodu sa mi to deje?

Ďakujem.

Dobrý deň,

skúste na úpravu cyklu užívať Gynex kvapky po dobu troch mesiacov. Pokiaľ nepomôžu, je možné, že bude príčina hormonálna a bude nutné nasadenie hormonálnej liečby.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník