Prečo mám bolesti v podbrušku počas užívania antikoncepcie Belara?

Zodpovedané
21. dec 2021

Dobrý deň,

mám 11 dní do menzesu a druhý deň špiním. Dnes ma prehnalo. Mávame nechránený sex, nič neubehne. Používam antikoncepciu 7 mesiacov Belaru. Mám bolesti v podbrušku ako keby som mala dostať menštruáciu. Tabletky som nevynechala, každý deň beriem okolo 22:00.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ťažko povedať bez vyšetrenia. Občas sa môže stať, že aj napriek užívaniu antikoncepcie sa raz za čas cyklus znepravidelní. Cyklus výrazne reaguje aj na stres, chorobu a iné.

Pokiaľ by boli ťažkosti výrazné, najlepšie je vyhľadať gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník