Prečo mám bolesti po ovulácii?

Zodpovedané
14. jan 2023

Dobrý deň,

prosím vás, mám za sebou jedno tehotenstvo/sekcia, 6 rokov. Všimla som si jeden problém, trápim sa s tým už asi 3 roky. Cyklus mám cca 32 dňový, ako kedy... Vždy keď mám v mesiaci, cca týždeň po menzese alebo v čase ovulácie, sex, tak na 5. deň až do menzesu mám bolesti podbruška, naliate prsia. Vtedy mi aj menzes mešká a prichádza na 32. - 35. deň, čiže tie bolesti sú tých 14 dní určite. Už sme teda s manželom skúšali sex nemať. 😁 Skúsili sme dva mesiace, vtedy bolesti nastali len pár dní pred menzesom a prišli presne na čas 28./29. deň. Kontrolu som mala pred rokom, všetky testy ok.

Môže to mať s niečím súvis?

Ďakujem pekne.

Dobrý deň,

po ovulácii, pred menzesom, je bežné, že máte naliate prsia a bolesti v podbrušku. Je to následkom hormónu progesterónu a blížiacej sa menštruácie. So stykom by to súvisieť nemalo. Je potrebné najprv vylúčiť, či sa nejedná iba o náhodu.

Prípadne skúsiť nasadiť hormonálnu antikoncepciu, ovuláciu zablokovať a uvidí sa, či bolesti súvisia s ovuláciou.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník