Prečo mám bolesť hrádze po pohlavnom styku?

Zodpovedané
29. nov 2021

Dobrý deň,

som 8 mesiacov po cisárskom reze. Keď idem po pohlavnom styku na malú potrebu, tak na wc papieri mám drobné ružové fľaky. Bolí ma hrádza (štípe). Pohlavný styk máme iba raz za mesiac.

Žiadne problémy pri tom nemám a pravidelne užívam probiotické čipky.

O aký problém môže ísť?

Existujú nejaké vitamíny na zvýšenie libida?

Ďakujem

Dobrý deň,

vhodné bude absolvovať vyšetrenie u gynekológa, ktorý zhodnotí čo je príčinou Vašich ťažkostí a nasadí vhodnú terapiu. Pokiaľ pociťujete vyslovene bolesť v oblasti vchodu pošvy pri styku, môže ísť napríklad o výraznú suchosť pošvy, či kvasinkovú infekciu pošvového vchodu.

Na zvýšenie libida sú dostupné na trhu rôzne voľnopredajné preparáty. Konkrétne Vám žiadne odporučiť neviem. Nemám s konkrétnym preparátom žiadne skúsenosti. Pokiaľ by nepomohli, môžete zvážiť návštevu sexuológa.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník