Prečo mám afty počas menzesu?

Zodpovedané
16. sep 2022

Dobrý deň,

chcem sa opýtať, mám rok a pol od pôrodu a vždy pri menzese sa mi začnú vyhadzovať afty po celých ústach. Akonáhle skončí menzes, tak do pár dní prejdú. Som z toho na nervy, lebo ma veľmi trápili v detstve a zrazu je to späť.

Niečo sa so mnou deje?

Dá sa s tým niečo robiť?

Plus som strašne zlá pred menzesom, vyslovene nahnevaná na celý svet. Ja viem, že asi kopec žien je podráždených ale ja som pred tehotenstvom toto vôbec s menzesom nezažívala. Zrazu sa nespoznávam.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

zmena nálad by mohla byť príznakom predmenštruačného syndrómu. Skúsiť môžete Agnucaston.

Čo sa týka aftov, vyhľadala by som imunológa, ktorý by sa Vás pozrel.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník