Prečo ma bolia prsia?

Zodpovedané
29. aug 2021

Dobrý deň

mám 49 rokov už vyše mesiaca ma bolia prsia. Bolesť začala v polovici cyklu a pretrváva bolesť aj počas menštruácie a aj po nej. Bolestivé sú celé a hlavne po bokoch a ani dotknúť sa ich nemôžem.

Bola som už aj u gynekológa a odporučil mi vitamín E. Vraj to môže byt hormónmi. Bolesť je nepríjemná a prsia sú ako keby naliate.

Môžete mi poradiť?

Na mamografii som bola v apríli a bola v poriadku.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ je tehotenstvo vylúčené, tak je príčina pravdepodobne hormonálna.

Skúste si do liečby pridať ešte Mastodynon kvapky. Je potrebné ich užívať minimálne 3 mesiace, maximálny účinok sa dostaví až po niekoľkých týždňoch.

Okrem toho obmedzte v strave metylxantíny /káva, zelený čaj, čokoláda, cola/. Aj fajčenie môže zhoršovať Vaše ťažkosti.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník