Prečo lekár vybral placentu a nečakalo sa na jej porodenie?

Zodpovedané
1. sep 2022

Dobrý deň,

môj pôrod prebehol v poriadku. Po porodení bábätka cca po minúte prestrihli pupočnú šnúru. A o cca ďalšiu minútu lekár začal ťahať za šnúru a takýmto spôsobom zo mňa vybral placentu.

Prečo sa nečakalo na samotné porodenie placenty? Prekvapilo ma to.

Robí sa to takto?

Ďakujem.

Dobrý deň,

miernym ťahom za pupočník zistíme, či sa placenta odlúčila a pomôžeme jej porodiť sa.

Ak sa vybrala v celku, bez akýchkoľvek ťažkostí, tak sa neobávajte. Iba jej “udal smer” ktorým má ísť. Je to bežné.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník