Prečo je nutná absolútna sexuálna zdržanlivosť pri ureaplazme?

Zodpovedané
29. sep 2022

Dobrý deň,

u lekárky mi zistili ureaplazmu. Mne a aj manželovi antibiotiká, 20 dní Doxyhexal 200. Zákaz pohlavného styku 20 dní a 6 týždňov len s prezervatívom. Pani doktorka ma upozornila, že počas tých 20 dní nemôžme vlastne nič, čo by skončilo orgazmom.

Môžem vedieť prečo?

Ďakujem.

Dobrý deň,

sexuálna zdržanlivosť dáva počas liečby zmysel, keďže vylučovanie vírusu môže byť u oboch rôzne. Tiež je potrebné počkať na doznievajúci efekt antibiotika. Jednoducho povedané, aby ste sa obaja dôsledne preliečili, nenakazili sa navzájom a nedostali sa do bludného kolotoča neefektívnej liečby.

Čo sa týka samotného orgazmu, Ureaplazma sa vylučuje pošvovými sekrétmi.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník