Prečo cítim pálenie a svrbenie?

Zodpovedané
5. júl 2021

Dobrý deň,

v apríli som podstúpila konizáciu krčka maternice a kyret. Už viac ako mesiac pociťujem pálenie a mierne svrbenie pošvy. Myslela som si, že je to iba mykóza, tak som užívala Macmiror 12 tabliet. Žiadna zmena.

Na následnom vyšetrení som sa dozvedela, že to nie je mykóza a vo vnútri je všetko v úplnom poriadku. Bolo mi povedané, že je to pravdepodobne alergická reakcia. Nezisťoval sa druh alergie.

Nemám žiadne začervenanie a ani nič podobné. Na oko je všetko v poriadku. Podozrenie mám na latex, no netuším, ako dlho môže takáto reakcia trvať. Na odporučenie mojej gynekologičky používam mastičku Prurigyne už týždeň, ale nepociťujem žiadne zlepšenie.

Pred 8. rokmi som mala genitálne bradavice vďaka nevere bývalého partnera. Príznaky sa zhodujú, no nespozorovala som žiadne zmeny odspodu. Teraz mám stáleho partnera 3 roky.

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ Vám bol realizovaný výter z pošvy a výsledok je negatívny, môže sa jednať o suchosť pošvy, ktorej prejavom môže byť pálenie a mierne svrbenie.

Skúste Cicatridina pošvové čapíky s obsahom kyseliny hyalurónovej, ktoré môžu uľaviť Vašim ťažkostiam a tiež pomáhajú hojeniu rán po konizácii.

Naďalej sa však sledujte, mohlo by sa tiež jednať o recidívu genitálnych bradavíc, ktoré zatiaľ voľným okom vidieť nie sú.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník