Prázdny gestačný vak, hCG 2400 v 6 tt - je to zatiaľ prosperujúce tehotenstvo?

Zodpovedané
1. aug 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

Prosím o Váš názor. V utorok som zistila že som tehotná, mala by som byť v 6 tt. Tehotenstvo som zistila neskôr kvôli 4 dňovému krvácaniu v čase očakávanej menštruácie, ktoré som považovala za bežný cyklus.

Doterajší nález lekárov:
Utorok (5+2): hCG 1400, na sone nič
Streda (5+3): na sone 3 mm gestačný vak prázdny
Štvrtok (5+4): na sone 6 mm gestačný vak prázdny, hCG 2400
Ovulácia mohla byť posunutá maximálne o 4 dni - na 18. deň cyklu, nakoľko som bola 20. deň na kontrole a bolo vidieť, že som už po ovulácii.

Prosím, je to podľa Vás (zatiaľ) prosperujúce tehotenstvo alebo už malo byť na sone vidieť oveľa viac?

Zaujíma ma Váš názor, viem že to môže dopadnúť aj dobre aj zle, len chcem vedieť, či je doterajší nález "normálny".

Ďakujem.

Dobrý deň,

zatiaľ hCG pekne stúpa a UZV zodpovedá. Nemá zmysel realizovať ultrazvuk každý deň. Stačilo by s odstupom jedného týždňa.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník