Ponúkne mi gynekológ očkovanie proti HPV automaticky?

Zodpovedané
12. aug 2021

Dobrý deň,

chcem sa dať zaočkovať proti HPV.

Ponúkne mi očkovanie gynekológ automaticky, alebo sa o to musím zaujímať sama?

Mám 30 rokov, ešte som nerodila, partnera nemám a viem o tom len z internetu. Môj gynekológ mi o tom nehovoril. Od septembra budem mať nového. Zrejme si to budem hradiť sama.

Ako prebieha takéto očkovanie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, hradiť si to budete už sama.
Určite sa sama iniciatívne informujte ohľadom možnosti očkovania.
Podávajú sa tri dávky v schéme 0., 2., 6. mesiacov.

Pokiaľ Vám smiem doporučiť, tak sa zaočkujte 9. valentnou vakcínou Gardasil 9. Má najširšie spektrum pokrytia z dostupných očkovacích látok.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník