Pomôžu mi tabletky na vyvolanie ovulácie okamžite?

Zodpovedané
22. feb 2023

Dobrý deň,

o bábätko sa snažíme rok. Ja budem mať 35 rokov a doktor mi na kontrole zistil anovulačný cyklus. Vraj ďalší mesiac mi predpíše tabletky na vyvolanie ovulácie.

Pomôžu mi tablekty hneď v daný mesiac?

Ako je to štatisticky u žien?

Ktoré tabletky sú najlepšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

cestou ambulantného gynekológa Vám bude predpísaný preparát Clostilbegyt. Užíva sa 3 mesiace.

Ak na prvý 3-mesačný cyklus nezareagujete (reakcia vaječníkov sa skontroluje ultrazvukom v čase ovulácie), je možné skúsiť ďalší cyklus s navýšenou dávkou. Je to ale na zvážení Vášho gynekológa vzhľadom na vek.

Ak sa ale ani pri užívaní Clostilbegytu nepodarí otehotnieť, doporučuje ďalší manažment cestou CAR.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník