Pomôžu mi Boraxové globule na mykózu?

Zodpovedané
9. okt 2021

Dobrý deň,

som v 28. týždni a od svojho gynekológa som dostala na mykózu Boraxové globule 2x denne 7 dni. Na internete je ale veľmi málo informácií o tomto lieku a tak mám nedôveru voči tomuto lieku.

Je šanca, že mi to prelieči mykózu?

Nie som si stopercentne istá postupom môjho gynekológa. Mala som Macmiror, Gynazol, výplachy Rosalginom a probiotiká. Viem že v tehotenstve je liečba mykózy obmedzená a pravdepodobne sa snažil vyliečiť ma tým dostupným čo sa dá.

No výtok už mám taký zvláštny ako keby so zápalom - je ružovo žltý skôr do zelena. A u lekára som bola vo štvrtok s týmito predpísanými čipkami.
Po kultivácii mi bol zistený aj streptokok agalacticae.

Môže mi niečo z tohto ohroziť bábätko, prípadne priebeh tehotenstva?

Styk s manželom už ani nemáme, nebolo mi povedané či môžeme.

Čo mi odporúčate?

Nemohol by zabrať sedací kúpeľ z alchemilky?

Mám sa u lekára dožadovať iných liekov?

Ďakujem

Dobrý deň,

na mykózu sú Boraxové globule výborné a mali by byť prvou voľbou pri tehotenstve. Sú bezpečné, neobávajte sa.

Po preliečení by ste si znova mohli aplikovať probiotiká - doporučujem Gynimun 7 dní a následne do konca tehotenstva 1x týždenne. Kvasinky sa množia, pokiaľ je nerovnováha v pošvovom prostredí. Preto by ste ju laktobacilmi obsiahnutými v probiotikách mohli napraviť.

Rovnako si občas môžete preventívne zrealizovať výplach Cloginom - obsahuje tiež borax glycerín.

Čo sa týka Streptokoka, v priebehu tehotenstva nemá zmysel ho riešiť. Aj po preliečení sa zvykne vracať, veľa žien je kolonizovaných. Dôležitá je však antibiotická profylaxia v priebehu pôrodu.

Pokiaľ nehrozí predčasný pôrod, pohlavný styk mať môžete.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník