Pocit na odpadnutie zahmlievanie pred očami v 19. týždni. O aký problém ide?

Zodpovedané
9. júl 2021

Dobrý deň,

som v 19. týždni, pohyby ešte necítim a dnes v noci som sa zobudila na kŕče v bruchu a dvakrát ma prehnalo. Potom mi začalo byť na odpadnutie. Zahmlievalo sa mi pred očami a mala som pocit na zvracanie. Trvalo to takmer tri hodiny. Potom som zaspala na dve hodiny a keď sa zobudila musela som len ležať. Keď som sedela, alebo stála, tak mi bolo na odpadnutie. Teraz mi už nič nie je, ale vystrašilo ma to.

Čo to mohlo spôsobiť?

Brala som 3x denne Duphaston a Ascorutin. A teraz každý večer beriem Utrogestan.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ užívate Utrogestan vaginálne, tak sa pravdepodobne nejedná o vedľajšie účinky spojené s jeho užívaním.

Mohlo sa jednať o črevnú virózu. Prípadne Vám nesadlo jedlo z predchádzajúceho dňa, ktorého sprievodnými príznakmi môže byť pocit na odpadnutie a točenie hlavy.
V týchto dňoch sú aj extrémne horúčavy, preto nezabúdajte na pitný režim.

V prípade, že by sa ťažkosti opakovali, vyhľadajte svojho ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník