Po styku sa mi objavili trhlinky. Mám znova infekciu?

Zodpovedané
9. mar 2022

Dobrý deň,

som tri mesiace po kyrete a pred mesiacom som bola liečená na baktérie gardanella. Pred dvomi týždňami som bola na kontrolných steroch, ktoré boli negatívne. Spravili mi stery na všetky možné baktérie a kvasinky. Po troch mesiacoch sme mali teraz pred pár dňami prvýkrát styk a dnes zase. Po dnešnom styku mám bolesti dolu. Mám tak aj malé trhliny.

Môžem mať znovu infekciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

nález som nevidela, ale mohlo by ísť napríklad o kvasinkovú infekciu, pri ktorej zvykne pokožka a sliznica typicky praskať. Inú infekciu však vylúčiť bez vyšetrenia možné nie je.

Vyhľadajte preto svojho ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník