Po akom čase od úspešnej ovulácie sa zvyšuje sliznica maternice v prípadnom tehotenstve?

Zodpovedané
4. nov 2021

Dobrý deň,

u gynekológa som bola podľa menštruácie 4+4 a v maternici nevidel žiadne tehotenstvo. Testy sú pozitívne, dokonca som mala aj zvýšené hCG.

Po akom čase od úspešnej ovulácie sa zvyšuje sliznica maternice v prípadnom tehotenstve?

K lekárovi mám prísť zajtra.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri pár dní meškajúcom menzese je obvykle vidieť iba vyššiu sliznicu a možno drobný gestačný vak.

Ak k oplodneniu došlo neskôr ako v období očakávanej ovulácie, tak je vidieť iba vyššiu sliznicu.

Ideálne je absolvovať prvú ultrazvukovú kontrolu pri 2 týždne meškajúcom menzese. Skôr to má význam iba v prípade ťažkostí.

Nezúfajte, stále môže byť všetko v poriadku.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník