Pľuzgier na bradavke - môže to byť niečo vážne?

Zodpovedané
22. nov 2022

Dobrý deň,

chcem Vás pekne poprosiť o radu. Dcérku dojčím už takmer 14 mesiacov. Tak pred dvoma dňami sa mi na prsnej bradavke objavil pľuzgierik. Najprv bol taký priesvitný a teraz tiahne tak do žlta.

Určite tam bude nejaká tekutina, že?

Trošku to aj bolí ak malú dojčím. Bojím sa, aby to nebolo niečo vážne.

Ďakujem za Vašu odpoveď a prajem pekný deň 🙂.

Dobrý deň,

najskôr to bude obyčajná vyrážka, netreba sa obávať. Pravdepodobne sama praskne a Vám sa uľaví, prípadne sa zosuší.

Ak by sa nález zhoršoval, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník