Oplodnenie v čase menštruácie - je možné?

Zodpovedané
18. júl 2022

Dobrý deň,

posledná menštruácia bola od 3. 7. do 8. 7., pohlavný styk sme s manželom mali 9. 7. Cyklus mám nepravidelný, posledný trval 29 dní. 15. 7. večer som začala špiniť, keďže sa mi taká vec ešte nestala, tak som sa spýtala viacerých známych a vraj by to mohlo byť uhniezďovanie. Keďže som chcela túto možnosť vylúčiť, spravila som si tehotenský test, ktorý vyšiel so slabou čiarkou pozitívny, dnes som si robila ďalší a čiarka je o niečo tmavšia.

Je možné, že by som otehotnela tak včasne po menštruácii?

Za odpoveď vám vopred ďakujem a prajem vám pekný deň.

Dobrý deň,

áno je to možné. Keďže sama popisujete, že máte nepravidelný cyklus, ovulácia mohla prebehnúť aj skôr.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník