Odporúčate zošitie krčka maternice v tehotenstve?

Zodpovedané
21. mar 2023

Dobrý deň,

mám za sebou 2 tehotenstvá a 2 potraty. Teraz som tehotná. Pri druhom tehotenstve som sa otvárala v 30. týždni na 1 prst a nasadili mi pesar. Donosila som do 40. týždňa.

Doktorka hovorila, že ak by som chcela v budúcnosti ešte dieťa, tak by bolo dobré urobiť serkláž. Momentálne sa v 9. týždni.

Mala by som zákrok podstúpiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

z hľadiska anamnézy, ktorá je podľa popisu nepriaznivá a pokiaľ bol zákrok doporučený gynekológom, ktorý pozná Váš zdravotný stav najlepšie, je vhodné ho podstúpiť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník