Odporúčate očkovanie proti Covid-19, keď plánujem tehotenstvo?

Zodpovedané
8. nov 2021

Dobrý deň,

pýtala som sa svojho gynekológa na očkovanie proti Covid-19 a neodporúčal. Vraj má po očkovaní veľa prípadov, že tie, ktoré sa dali očkovať pred tehotenstvom, tak skoro všetky potratili.

Nie som tehotná, ale plánujem byť tehotná o cca 10 mesiacov.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja si myslím, že 10 mesiacov - plus mínus viac /lebo nie vždy sa to podarí na prvý raz/ je dosť dlhá doba.

Očkovanie proti Covid-19 patrí zatiaľ všeobecne medzi doporučené v prípade plánovania tehotenstva a aj v tehotenstve. Ťažko povedať aké budú výsledky štúdií o pár mesiacov či rokov.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník