Odhalí tehotenská poradňa pohlavné choroby?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

veľakrát som čítala, že niektoré pohlavné choroby môže mať žena aj vtedy, keď o nich nevie i niekoľko mesiacov.

Ak už žena porodila viackrát, chodila na všetky kontroly, testy, stery počas tehotenstiev, tak vie tehotenská poradňa odhaliť všetky pohlavné choroby?

Je šanca, ak by všetky výsledky a tehotenstvá prebiehali v poriadku, že mala nejakú pohlavnú chorobu ešte pred otehotnením len to testy, stery neodhalili?

Ďakujem

Dobrý deň,

v rámci tehotenstva sa realizuje bežný ster z pošvy a odoberá sa krv na sérologické vyšetrenie (opakovane) pre HIV, syfilis a ostatné infekčné ochorenia.

Ak máte na mysli Chlamýdie, Mykoplazmy, Ureaplazmy, tie sa z bežného steru nevyšetrujú a aj napriek ich prítomnosti mohlo tehotenstvo prebehnúť v poriadku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník