Občas sa mi robí bolestivá vyrážka v okolí pošvy. O čo môže ísť?

Zodpovedané
14. júl 2022

Dobrý deň,

rada by som sa spýtala na môj problém. Občas sa mi spraví v okolí pošvy vyrážka, ktorá je na dotyk bolestivá, vnútri vyrážky je nejaká tekutina. Neviem, či ide o hnis ale po pár dňoch to samé prejde a zmizne, prirovnala by som to k akné.

O čo môže ísť?

Treba to nejako riešiť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

tak ako inde, aj v oblasti genitálií v ochlpenej časti môžu vznikať vyrážky.

Pokiaľ samé miznú a nespôsobujú iné ťažkosti, nie je potrebné to riešiť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník