O aký problém sa môže jednať, ak mám krvácanie mimo cyklu?

Zodpovedané
28. sep 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

za posledné obdobie medzi 2 menštruáciami sa u mňa objavilo krvácanie, resp. hnedo-krvavé špinenie viackrát, cca v strede cyklu - ošetrujúci gynekológ povedal, že to môže byť ovulácia a cca týždeň pred menštruáciou. Užívam pravidelne antikoncepciu, už cca 10 rokov s tým, že tabletky beriem pravidelne. Podľa preventívnej prehliadky je všetko v poriadku, s lekárom som sa podelila o svoje problémy, ale doposiaľ som nikdy nemala takéto krvácanie, ani špinenie. Posledný mesiac mám bolesti v oblasti vaječníka a krížov, niekedy nával tepla a chladu a únavu, ktorá mi nedovoľuje vykonávať bežné činnosti. Lekár tvrdí, že keď beriem antikoncepciu, nemôžem mať endo, cysty, ani rakovinu a problém bude inde, na prehliadke vykonal sono, palpačné vyšetrenie a jeho záver bol, že problém bude v inej odbornosti a k nemu tieto problémy nepatria. Mám z toho obavy, doposiaľ som nemala tieto problémy.

Je možné objednať sa k inému gynekológovi so žiadosťou o prehliadku a názor napr. ako samoplatca bez zmeny gynekológa alebo ako môžem postupovať?

Ďakujem.

Dobrý deň,

môžete absolvovať vyšetrenie a konzultáciu u iného ako ambulantného gynekológa ako samoplatca.

Potrebovala by som vidieť nález a poznať celú anamnézu aby som sa k špineniu vedela vyjadriť. Bez toho to žiaľ nejde.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník