O aký problém sa jedná, ak mi dlho mešká menštruácia a cítim návaly tepla?

Zodpovedané
28. jan 2023

Dobrý deň, pani doktorka,

23. 6. minulý rok som mala poslednú menštruáciu. Mávam také ružovočervené škvrny, také ako bodky. Bola som aj v nemocnici kvôli búšeniu srdca a závratom. Od minulého roku mávam nočné, niekedy aj denné, návaly tepla. Cítim od pupka do podbruška také pohyby, nie sú to také ako keď to je vidieť na bruchu alebo kopance do hrudného koša. Keď stlačím pri pupku, tak cítim také tvrdé okolo pupku, od pupka také 2 - 3 cm. Nemám naliate prsia ani žiadny výtok z pŕs, ani tmavé bradavky. Ale bolievajú ma stehná, bočné bedrové kĺby.

Prosím vás, neviete mi poradiť, čo to môže byť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

neviem koľko máte rokov, ale návaly tepla a amenorea (dlhodobo meškajúca menštruácia) by mohli značiť príchod menopauzy (alebo hormonálnej poruchy pokiaľ ste mladá). Vyhľadajte preto ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Ostatné ťažkosti nie sú gynekologického pôvodu. Obráťte sa na svojho obvodného lekára, ktorý zváži aké ďalšie vyšetrenia je nutné podstúpiť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník