Nemôžem otehotnieť, lebo sa mi zmenšili vajíčka. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
4. dec 2021

Dobrý deň,

každý mesiac mi mešká menštruácia viac ako 10 - 15 dní. Každý mesiac čakám na pozitívny test tehotenstva. O bábo sa snažíme vyše roka. Tri mesiace som brala tabletky Femibion 1 na podporu tehotenstva, lebo my ich odporúčal môj gynekológ.

Pred týždňom som bola na kontrole a môj gynekológ povedal, že nemôžem otehotnieť. Vraj sa mi zmenšili vajíčka, lebo nemám ten správny cyklus a ani ovuláciu. Stále mám bolesti v podbrušku.

Môžu mi zlyhávať vajíčka?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem síce koľko máte rokov a nepoznám Váš celkový zdravotný stav, ale kľudne môže ísť o tzv. predčasné ovariálne zlyhanie. Ultrazvukom vieme zmerať veľkosť vaječníkov, skontrolovať ovariálnu rezervu a ovuláciu.

Okrem toho sa dá zrealizovať odber hormonálneho profilu spolu s tzv. odberom AMH, ktorý by nám o funkčnosti vaječníkov povedali veľa.

Doporučila by som nestrácať čas a navštíviť centrum asistovanej reprodukcie, kde sa na Váš zdravotný stav pozrú komplexne a rovnako navrhnú ďalší postup.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník