Nechcem podstúpiť kyretáž. Hrozia mi nejaké riziká?

Zodpovedané
9. feb 2022

Dobrý deň,

po miernom špinení v 9. týždni sa na kontrole ukázalo, že srdiečko nebije. Doktor ma odporučil do nemocnice na kyretáž. Pýtala som sa aj na samovoľné vypudenie, ale vraj je lepšie ísť na kyretáž.

Mne je to však proti vôli. Navyše mám strach z komplikácií. Ved je to ako ísť na normálny potrat.

Sú nejaké riziká, keby nejdem na kyretáž?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

je možné počkať 2 týždne na spontánne vypudenie. Pravdepodobne sa ale zákroku aj tak nevyhnete a zbytočne si toto náročné obdobie predĺžite. Maternica sa v tomto týždni tehotenstva sama dočistiť vo väčšine prípadov nevie.

Pokiaľ by sa stav zanedbal, hrozí zápal či silné krvácanie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník