Neblokujú lieky Cabest možnosť otehotnenia?

Zodpovedané
25. jan 2022

Dobrý deň,

s manželom sa pokúšame o bábo.

Môžem brať lieky Cabest po celý čas?

Beriem ich kvôli mikroadenómu hypofýzy a zvýšenému prolaktínu. Môj gynekológ mi poradil, že mám brať normálne celý čas lieky, lebo sa mi zablokuje ovulácia.

Neblokujú lieky možnosť otehotnenia?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

liek Cabest v žiadnom prípade pri plánovaní gravidity užívať nemôžete. Môže spôsobiť potrat ako aj vývojové vady plodu. Je potrebné ho mesiac pred plánovaním tehotenstva vysadiť.

Je ale dôležité udržať správnu hladinu prolaktínu, pretože tak ako píšete, jeho zvýšená hladina by mohla blokovať ovuláciu.

Konzultujte preto liečbu (zmenu preparátu) s Vašim endokrinológom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník