Na sone nič nevidno, ale hCG stúpa. Aký je Váš názor?

Zodpovedané
21. okt 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

1. 9 a 1.10 som mala poslednú menštruáciu. Začala som krvácať mimo cyklu, hCG bolo 3500, ale maternica bola prázdna. Boli dve možnosti - biochemické tehotenstvo alebo mimomaternicové.

Dnes som bola znovu na sone. Vidno nebolo nič, ale hCG stúpa. Mám čakať do stredy na ďalšie vyšetrenie.

Ak posledný menzes bol 1.9, tak by to bol 7. týždeň.

Bolo by na sone už vidieť uhniezdenie?

Keby bol posledný menzes 1. októbra, tak mohla by byť taká vysoká hladina hCG?

Bojím sa, že mi vezmú vajcovod. Detičky ešte nemám.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ hodnota hCG stále stúpa, tehotná stále ste. Nepoznám výsledky kontrolného hCG. Pri zdravom tehotenstve stúpne hCG cca dvojnásobne každé dva dni.

V 7gt. /odpovedajúci poslednému menzesu 1.9./ by bolo vidieť už aj akciu srdiečka.

Keby bol posledný menzes 1.10., boli by ste iba v 3gt.tehotenstva a na daný týždeň je hodnota hCG 3 500 IU vysoká - nezodpovedá 3gt.

Je veľmi dôležité počkať do najbližšej kontroly na ultrazvukové vyšetrenie.
Pokiaľ by sa potvrdilo mimomaternicové tehotenstvo a bolo by Vám nutné operačne odstrániť vajcovod, tak sa neobávajte. Stále máte ten druhý a môžete zostať prirodzene tehotná.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník