Musí ma k sexuológovi odoslať gynekológ?

Zodpovedané
27. aug 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Preventívne prehliadky a stery mám vždy dobré.

O panenstvo som prišla v 27. rokoch. Takto to mám od začiatku, že nič necítim. O orgazmus by ani tak nešlo, viem, že ten vaginálny je menej častý, ako ten klitorálny, ten mám. Len mne ide o to, že z toho nič nemám. Vôbec neviem, že partner je vo mne.

Môžem sa sama objednať k sexuológovi, alebo ma musí odoslať gynekológ?

Ak mi bude iba klásť otázky, tak v podstate o partnerstvo nejde. S partnerom fungujeme skvele po všetkých stránkach, len táto jedna ma trápi.

Na aké iné vyšetrenia ma môže odoslať?

Ďakujem

Dobrý deň,

poviem úprimne, že som ešte nikoho k sexuológovi ja osobne neodosielala.

Ideálne by bolo, keby si vyhľadáte lekára so špecializáciou gynekológ-sexuológ vo Vašom okolí, zavoláte si tam a informujete sa, či je potrebný výmenný lístok. Pretože existuje tiež urológ-andrológ-sexuológ pre mužov, či psychiater-sexuológ. Ten na základe rozhovoru a vyšetrenia zhodnotí, aké ďalšie vyšetrenia sú u Vás eventuálne potrebné.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník