Môžu zlé výsledky pečeňových testov v 19. týždni ohroziť bábätko?

Zodpovedané
3. feb 2022

Dobrý deň,

som v 19. týždni a doktorka mi povedala, že mám zlé výsledky pečeňových testov. V laboratóriu sa vyhodnocujú 4 a ja z toho mám 2 zlé. Dala mi Flavobion.

Môžu zlé výsledky ohroziť bábätko alebo aj mňa?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem, ktoré markery a nakoľko sú zvýšené. Užívajte určite Flavobion podľa doporučenia. Hodnoty bude nutné s odstupom času skontrolovať. Pokiaľ by táto hepatoprotektívna liečba nezaberala, bude nutná hospitalizácia, kde sa popátra po príčine.

Pečeň je dôležitým metabolickým a detoxikačným orgánom, na ktorom je závislé celé telo. Teda áno, jeho nedostatočná funkcia by Vás mohla ohroziť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník