Môžu opakované zápaly prsníka spôsobiť vážnejšiu chorobu?

Zodpovedané
21. júl 2022

Dobrý deň,

dlhodobo kojím (2 deti po sebe) a mávam časté zápaly prsníka. Nič strašne, spraví sa mi boľavé miesto, vyskočí teplota, ďalší deň už som v poriadku. Kojím veľa a napriek tomu stále toto. Premýšľam, či si takto nemôžem privodiť nejakú vážnejšiu chorobu prsníka, tak zvažujem synčeka odstaviť, aj keď veľmi nerada.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem.

Dobrý deň,

toho sa neobávajte. Je potrebné prsník pekne doodsávať po kojení, keď sa zvýši veľa mliečka, aby sa Vám hrče s následnou teplotou nerobili a bude to v poriadku. Kojenie má protektívny vplyv z hľadiska rakoviny prsníka.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník