Môžu byť problémy s trávením pred spustením prvej menštruácie?

Zodpovedané
22. sep 2022

Dobrý deň,

moja dcéra má 12 rokov, menštruáciu ešte nemá. Od začiatku prázdnin má problémy s trávením, bolí ju brucho. Viackrát sme boli u lekárky, naposledy jej urobila vyšetrenie, zobrala krv, moč. Všetko má v poriadku, ale dcéru stále bolí brucho (žalúdok, črevá). Lekárka tvrdí, že to môžu spôsobovať hormóny. Že to môže trvať aj pol roka, kým nepríde menštruácia.

Prosím Vás, je to v poriadku?

Môžu hormóny spôsobovať aj takéto problémy?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

čisto teoreticky môžu. Ale bez vyšetrení ťažko povedať.

Ak má ťažkosti s trávením, skúste vyhľadať gastroenterológa. Ak by boli výsledky negatívne, môžete konzultovať detského gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník