Môžem užívať v tehotenstve čapíky Gyntima probiotica FORTE?

Zodpovedané
6. júl 2022

Dobrý deň,

pred časom som vám písala otázku ohľadom užívania vaginálnych probiotík v tehotenstve, keďže mám časté mykózy. Odporučili ste mi Gynimun, avšak po týchto probiotikách cítim také štípanie a nevyhovujú mi. Mykóze som sa nevyhla a momentálne užívam Macmiror 500.

Môžem po doužívaní začať užívať GYNTIMA PROBIOTICA FORTE?

Viem, že obsahujú šalviu a tá by sa v tehotenstve nemala, ale vraj pokiaľ sa to užíva iba vaginálne, tak by nemal byť problém.

Ďakujem za odpoveď a želám pekný deň.

Dobrý deň,

štipkanie je pri Gynimune pomerne bežné a neznamená alergickú reakciu.

Vyššie uvedené probiotiká si môžete aplikovať.

Môžete tiež užívať Probio-fix imun trim, ktoré sa užívajú perorálne alebo Probio femina vaginálne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník