Môžem užívať Polygynax v 16. tt?

Zodpovedané
19. okt 2022

Dobrý deň,

dnes mi gynekológ predpísal Polygynax na kvasinky. Bral ster ale výsledky budú o 4 dni, tak mám užívať Polygynax a Fungicidin masť.

Môže sa užívať Polygynax v tehotenstve?

Lebo všade sa píše o tom, že by sa nemal tak neviem či si mám zavolať aby prepísal niečo iné. Avšak na druhej strane zrejme vie čo môže a čo nie prepísať. Len som tak na vážkach a bojím sa, že by to mohlo ublížiť dieťatku.

Ďakujem.

Dobrý deň

Polygynax by sa v tehotenstve nemal predpisovať. Mal by sa nahradiť iným preparátom.

SPC lieku:
“ Z dôvodu prítomnosti neomycínu, ktorý môže spôsobiť ototoxické a nefrotoxické riziko, a polymyxínu B spojeného s potenciálnou neurotoxicitou a možnosti ich systémovej absorpcie sa použitie tohto lieku počas gravidity neodporúča.”

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník