Môžem tabletku Progestanelle 200 mg vložiť zdola?

Zodpovedané
26. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som vedieť názor aj iného lekára ako môjho. Mala som potrat minulý rok. Teraz som tehotná, dnes je to 4+4 tt. Lekár mi nasadil Progestanelle 200 mg každý večer ale vložiť tabletku zdola. V príbalovom letáku je uvedené, že sa liek má zapiť.

Je to tak OK?

Chcem sa ešte opýtať - na to, koľko dní som tehotná, tak hCG nemám nízke?

Mám ho 680 k dnešnému dňu. Bojím sa, čo bude, nakoľko som jeden potrat mala :( Beriem aj Anopyrin.

Ďakujem.

Dobrý deň,

áno Progestanelle je určený aj na pošvové vkladanie. Ideálnejšie je si ho vkladať ako užiť perorálne. Tým pádom bude cielene pôsobiť predovšetkým lokálne. Okrem toho pri perorálnom užívaní mávajú ženy nevoľnosti.

hCG máte zatiaľ pekné. Už len čas ukáže.

Držím palce 🙂

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník