Môžem si už spraviť tehotenský test?

Zodpovedané
10. jún 2022

Dobrý deň,

poslednú menštruáciu som mala 3. 5. 2022, trvala 5 dní a s manželom sme mali nechránený styk 17. 5., 5. 6. a 7. 6.

Zatiaľ som ďalšiu ms nedostala, dnes mám riedky, občas ťahavý biely hlien, trochu ma začali prsia pobolievať.

Môžem si už spraviť tehotenský test alebo mám ešte počkať a skúsiť si ho spraviť až budúci týždeň?

Ďakujem za odpoveď a želám pekný deň.

Dobrý deň,

ak správne čítam, menzes Vám už mešká, tehotenský test si teda kľudne zrealizujte. Už by mal byť pozitívny ak ste tehotná.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník