Môžem si dať urobiť hormonálny profil ako samoplatca?

Zodpovedané
2. feb 2022

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Po kyretáži mi na kontrolnom UTZ po troch týždňoch našli 5x5 cm veľkú hemoragickú cystu. Na kontrole po ďalších dvoch týždňoch už nebola.

Neviem v akej fáze cyklu sa nachádzam, keďže od kyretáže som ešte menzes nemala. Od zákroku som 7 týždňov.

Môj doktor mi chce hormonálny profil realizovať až o mesiac.

Je možné si ho dať spraviť niekde skôr ako samoplatca?

Aké testy a vyšetrenia majú v mojom prípade ešte význam?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre odber hormonálneho profilu je ideálne, aby vám menzes už prišiel. Hormonálny profil sa odoberá na 3. deň menštruačného cyklu a v druhej polovici cyklu. Počkajte teda na dohodnutý čas odberu u vášho gynekológa. Je možné, že sa vaše telo potrebuje iba čas sa spamätať zo zákroku.

Ďalší manažment sa následne odvinie od výsledkov hormonálneho profilu a opakovaného ultrazvukového vyšetrenia.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník