Môžem požiadať o vyvolanie pôrodu?

Zodpovedané
10. jan 2022

Dobrý deň,

termín pôrodu mám 24. januára. Po poslednej kontrole mi zistili krv v moči, no nelieči sa to. Ďalšiu kontrolu mám 13.1. to budem v 38. týždeň plus 3 dni. Podľa odhadu gynekológa bude bábätko vážiť cez 4 200 g.

Môžem požiadať o vyvolávačku?

Chcem to mať už za sebou, je mi veľmi ťažko. Poslíčkovia sú, ale po sprche to prejde. Veľa sa hýbem, v kuse som na nohách a nič nepomáha.

Ďakujem

Dobrý deň,

požiadať o vyvolanie pôrodu sa bohužiaľ nedá. Nie je to také jednoduché. Rozhoduje sa predovšetkÿm podľa vaginálneho nálezu, nie všetko sa dá hneď urýchliť. Skôr vyrobíte nejakú patológiu, pokiaľ na to budete tlačiť.

Porozprávajte sa so svojim gynekológom. On Vás v prvom rade vyšetrí a bude sa Vám vedieť následne skôr vyjadriť.

Pokiaľ nemáte žiadne ťažkosti pri močení, stopy krvi orientačným vyšetrením lakmusovým papierikom sa občas u tehotných nájdu a neznamenajú žiadnu patológiu.

Verím, že Vám je ťažko, ale skúste to vydržať. Myslite v prvom rade na svoje bábätko. Pokiaľ sa na svet ešte nepýta, tak ešte jednoducho potrebuje v brušku pár dní.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník