Môžem použiť na preliečenie mykózy Canesten tablety?

Zodpovedané
16. nov 2021

Dobrý deň,

som v 27. týždni a už počas tehu som mala párkrát mykózu. Bola som liečená lekárom a nechal mi predpísané Borax glycerínové čípky.

Môžem na preliečenie použiť aj Canesten tablety?

Neublíži to bábätku?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tehotenstve sú vhodnejšie Boraxglycerínové globule. Ale môžete si kľudne aplikovať aj Canesten tablety, avšak bez aplikátora.

Pokiaľ sa Vám ale mykóza opakovane vracia, zvážila by som odber kultivácie z pošvy na vylúčenie pridruženej bakteriálnej infekcie a to predovšetkým počas tehotenstva a infekciu riadne preliečila podľa výsledkov citlivosti. V tehotenstve je potrebné riadne zvážiť každú nasadenú terapiu.

Následne by som preventívne raz týždenne aplikovala probiotiká - Gynimun Intim Protect.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Gynimun Intim Protect

Gynimun Intim Protect sú vaginálne kapsuly napomáhajúce k stabilnej hodnote pH.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník