Môžem po dobratí probiotík prejsť na 6 kusové tablety Clotrimazol?

Zodpovedané
3. júl 2021

Dobrý deň,

som v 21. týždni tehotenstva a pred 5. dňami som dobrala Macmiror. Hneď na to som mala rovnako vaginálne začať brať Gynimun intim protect, ale cítim, že mykóza tam asi stále je.

Môžem po dobratí probiotík prejsť na 6 kusové tablety Clotrimazol?

Čo ešte my môžete poradiť?

Ďakujem

Dobrý večer,

pri užívaní Gynimun probiotík niektoré ženy popisujú ako vedľajší účinok štípanie, eventuálne diskomfort podobný zápalu pošvy. Po dobratí by som skôr odporučila kontrolný vaginálny výter a následne liečbu podľa citlivosti.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník