Môžem na Moraxellu užívať Biseptol v 8. mesiaci?

Zodpovedané
19. jún 2022

Dobrý deň,

viem, že už tu bola podobná téma ale som naozaj zúfalá. V moči mi našli Moraxellu.

Aký máte názor, prosím Vás, na užívanie Biseptolu v 8. mesiaci tehotenstva?

Resp. čo môže tá baktéria spôsobiť v prípade že neužijem Biseptol?

Ďakujem pekne.

Dobrý deň,

uroinfekt je určite nutné v tehotenstve preliečiť. Infekcia by mohla vystúpiť až na obličky a okrem zápalu obličiek by sa mohli vyskytnúť aj komplikácie tehotenstva.

Pokiaľ bola citlivosť obmedzená iba na Biseptol, je možné ho v tehotenstve užívať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník