Môžem mať znova ťažkosti po análnom styku?

Zodpovedané
3. aug 2022

Dobrý deň,

mám 28 rokov a neberiem antikoncepciu. Môj priateľ má veľmi rád análny sex. Minule sme mali análny sex a potom normálny. Pozbierala som nejaké baktérie, gynekologička mi predpísala antibiotiká. S priateľom sme spolu niekoľko mesiacov. Potom sme sa rozišli a zase dali dokopy. Ja som vybrala antibiotiká a bola aj na preventívnej prehliadke. Priateľ bol tiež, dostali sme papier, že sme zdravý. Minulý týždeň sme mali tiež sex, už sme si dávali pozor. Po análnom styku sa priateľ išiel umyť, aby som náhodou niečo nedostala.

Včera sme mali análny styk zase a hneď po análnom styku normálny styk, najprv mi dal do pošvy iba vibrátor ale potom sme mali aj sex, po styku som sa hneď umyla. Aj vibrátor som mala v pošve aj v konečníku. Veľmi sa bojím, že som zase niečo dostala. Celú noc som nespala. A od rána, dnes mám hnedý výtok. Ale bolieť ma nebolí nič. Viem, že sme mali použiť kondóm, ale mysleli sme si, že každý je zdravý a boli sme na prehliadke, tak je všetko poriadku.

Prosím, viete mi poradiť?

Alebo mám si niečo kúpiť v lekárni? Ráno som si kúpila Lactacyd.

Ďakujem za odpoveď!

Dobrý deň,

môžete si preventívne zrealizovať výplach Gynexidom.

Pre budúcnosť, najprv normálny styk (pošva) a až následne (na koniec) análny styk. Nikdy nie naopak. Tráviaci trakt nie je a ani nikdy nebude sterilný. Veľmi ľahko si takto zanášate do pošvy baktérie, ktoré by tam nemali byť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník