Môžem mať zlé výsledky po konizácii napriek tomu, že som mala z cytológie výsledok ASC-US?

Zodpovedané
19. sep 2022

Dobrý deň prajem, pani doktorka,

mám 42 rokov, 3 krát som rodila. Pravidelne chodím na cytológiu. Vždy mi povedali, že mám veľmi veľkú ranu na krčku, ale cytológia mi vyšla vždy na pap 1 alebo pap 2. Tento rok mi robili lbc cit, a výsledok bol asc-us. Doktor mi navrhoval konizáciu, vzhľadom na veľkosť rany. Zákrok mám za sebou, čakám na výsledky histológie. Bojím sa, lebo doktor ktorý ma operoval povedal, že rana bola obrovská a nepekná.

Môžem mať zlé výsledky napriek tomu, že som mala asc-us na cytológiu?

Ďakujem.

Dobrý deň,

nepredpokladám horšie výsledky, hlavne pokiaľ bol ster odobratý dôsledne. Nález som však nevidela, preto sa bližšie vyjadriť neviem.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník