Môžem mať v 43 rokoch predčasnú menopauzu?

Zodpovedané
26. jún 2022

Dobrý deň Vám prajem,

chcem sa opýtať, či v 43 rokoch môžem mať predčasnú menopauzu?

Už 2. mesiac len 2 dni špiním, mdloby, závraty, horúčavy do tváre, hrude, nadmerné potenie, tŕpnutie tváre, nespavosť, tlak raz vysoký, potom veľmi nízky. Tvár z tých návalov mám úplne červenú a aj krk plus hrudník.

Ďakujem.

Dobrý deň,

vo veku 43 rokov ani nejde už o predčasnú menopauzu.

Skúste si zakúpiť voľnopredajný preparát s fytoestrogénmi. Pri jeho dlhodobom užívaní by mohol príznaky zmierniť.

Pokiaľ by boli ťažkosti aj napriek tomu výrazné, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník