Môžem mať trombocytopéniu aj v druhom tehotenstve?

Zodpovedané
22. nov 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, mala som pri prvom tehotenstve trombocytopéniu, už od začiatku tehotenstva som krvácala, chodila na infúzie ale len počas tehotenstva. Inak normálne som problémy s tým nikdy nemala, teraz som zistila, že som tehotná zase.

Myslíte si, že môžem mať zase trombocytopéniu alebo nemusím?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

malo sa pátrať po skutočnej príčine. Stav sa môže zopakovať, preto by bolo lepšie vyhľadať hematológa, ktorý by Vás mal pod dohľadom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník