Môžem mať po sterilizácii teplotu, zimnicu a časté močenie?

Zodpovedané
12. nov 2021

Dobrý deň,

som mesiac po sterilizácii. Pôvodne som mala mať odstránené vajcovody, ale operácia bola skomplikovaná mnohými zrastami. Teraz som dostala vysokú teplotu od včera večera, zimnica, časté močenie, bolesť hlavy, únava bez bolesti a sem tam mam pichavú bolesť v bruchu. To som mala už aj pred operáciou.

Zajtra idem na antigénový test, aby som vylúčila Covid-19 ochorenie.

Môžu byť tieto príznaky spojené s operáciou?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaše ťažkosti už s operáciou s najväčsou pravdepodobnosťou nesúvisia, keďže ste už mesiac po operácii. Môže ísť o zápal močového mechúra. Všetky príznaky tomu odpovedajú.

Pite veľa tekutín, ideálne aj urologický čaj a kontaktujte svojho obvodného lekára.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník