Môžem mať pichanie v prsníku kvôli cyste?

Zodpovedané
16. jan 2022

Dobrý deň,

asi pred rokom mi lekár našiel v prsníku cystu. Po pol roku mi robil kontrolné sono a stále tam bola. Povedal, že nie je dôvod na obavy a že dalšie sono mi spraví na preventívke. Vraj sa nemusím báť.

Dosť často ma v tom prsníku pichá.

Môže to byť kvôli tej cyste?

Mám 26 rokov a užívam hormonálne lieky.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, jedným z dôvodov pichania v prsníku môže byť aj prítomnosť cysty. Pokiaľ ide o novovzniknuté ťažkosti, tak je potrebné vyhľadať gynekológa skôr ako v čase plánovanej preventívnej prehliadky, aby sa skontroloval nález (či cysta nerastie).

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník