Môžem mať genitálne bradavice i napriek negatívnemu testu na HPV?

Zodpovedané
8. apr 2022

Dobrý deň,

boli mi robené testy na HPV, ktoré vyšli negatívne. Malé pysky mám však z vnútornej strany pokryté ako keby súvislými malými výrastkami.

Môže sa jednať o genitálne bradavice aj napriek negatívnemu testu na HPV?

Môže sa v tejto oblasti vyskytovať niečo iné, čo nie je genitálna bradavica spôsobená HPV vírusom?

Ďakujem

Dobrý deň,

genitálne bradavice sú pôvodom vírusovým ochorením (HPV vírus).

Doporučila by som vyhľadať dermatovenerológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník