Môžem mať bolestivú uzlinu kvôli tomu, že som vysadila antikoncepciu a mám pred menzesom?

Zodpovedané
24. feb 2023

Dobrý deň,

včera som si našla v jednom prsníku z boku bolestivú a pohyblivú uzlinu. Bolí ma na dotyk. O pár dní mám svoje dni a tiež som po 5 rokoch vysadila antikoncepciu zo zdravotných dôvodov.

Môže to s tým mať niečo spoločné?

Mohla by to byť nejaká cysta a mohla by bolieť?

Môže to byť vred?

Mám 25 rokov a takéto niečo sa mi stalo prvýkrát. Nie som ani unavená, ani nič podobné. K lekárke pôjdem.

Ďakujem

Dobrý deň,

bez vyšetrenia ťažko povedať o aký nález ide, ale určite nemôžem vylúčiť súvis s hormonálnymi zmenami.

Po menštruácii by mohli ťažkosti ustúpiť. Vyhľadajte preto ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník